MŠ Sídliště‎ > ‎

Prezentace školy Sídliště

   Provozní doba mateřské školy je od 6. 15 do 16. 15 hodin. 

  Budova mateřské školy je jednopodlažní, v přízemí se nacházejí dvě třídy. Součástí každé třídy je šatna, umývárna se sprchovým koutem a sociálním zařízením, třída, herna a ložnice.

   V přízemí se nachází také kuchyňka, která slouží k výdeji jídla a kancelář vedoucí učitelky.

   V suterénu je školní kuchyně, kancelář vedoucí stravování, sklady a prádelna.

   Budova  vhodně zapadá do okolí.

  Všechny místnosti jsou vymalovány veselými barvami a prostředí působí hravým dojmem i díky výzdobě, na které se podílejí děti samotné. K útulné atmosféře přispívají i nástěnné dekorace od známé výtvarnice Lenky Procházkové.

    Mateřská škola stojí v klidné lokalitě s dobrou dopravní dostupností, blízko centra města a všech důležitých institucí. Okolí školy je klidné a bezpečné, je blízko jak do centra města tak i do přírody.

   Významnou součástí mateřské školy je její rozlehlá a členitá zahrada, plná vzrostlých listnatých i jehličnatých stromů, které zajišťují v horkých měsících potřebný stín a v ostatních měsících roku nádhernou barevnou kulisu. Zahrada poskytuje dětem dostatek možností pro hry a sportování během celého roku.

     Zahrada  je vybavena  herními prvky, které umožňují dětem rozmanité pohybové a další aktivity.  

   Všechny vnitřní i venkovní prostory mateřské školy splňují bezpečnostní a hygienické normy dle platných předpisů.


Historie školy:

    Mateřská škola Sídliště zahájila svůj provoz 3. 11. 1976.   Mezi obyvateli města  je známá také pod názvem „U Koníčka" (před budovou školy stojí socha koníčka).


 Budova prošla rozsáhlou rekonstrukcí. V roce 2010 byla celkově zrekonstruována školní kuchyně, která je nyní moderně vybavena a splňuje všechny hygienické a bezpečnostní normy. 

    Proběhla také rekonstrukce skladu potravin, zde byla nainstalována klimatizace.

  V roce 2011 došlo k celkovému zateplení a výměně všech oken, tím se výrazně zlepšilo klima a tepelná pohoda ve třídách. Barevná fasáda působí vesele, přívětivě a vhodně zapadá do okolí.

Další výraznou úpravou prošla mateřská škola v roce 2012, kdy proběhla rekonstrukce elektroinstalace v přízemí.

   Kvůli zvýšení bezpečnosti dětí i zaměstnanců byl  v roce 2015 nainstalován elektronický bezpečnostní vstup do mateřské školy.

   V roce 2015 byl vypracován projekt na úpravu zahrady, jeho realizací by tak zahrada mohla daleko lépe sloužit k environmentálnímu vzdělávání i k rozmanitým dětským hrám a pohybovému vyžití.

  Od 1. 1. 2017 je mateřská škola součástí Mateřské školy Cvikov, Jiráskova 88/I, příspěvková organizace.  

Comments